top of page

REGULAMIN KEMPINGU

ZASADY OGÓLNE

PROLOG: Kemping skierowany dla osób chcących odpocząć w zaciszu półwyspu przy jeziorze drawskim. 

Zakazuje się używania głośników, BOOMBOX, JBL itp jako podstawy do imprezowania. Nasz kemping to jest oazą ciszy i relaksu. Jeżeli szukasz miejsca gdzie chcesz z "ekipą" się wyszaleć, krzyczeć, głośno słuchać muzyki - to NIE TUTAJ!

Każdy z gości kempingu jest obowiązany przestrzegać jego regulaminu.

Nie pozwala się robić imprez na cały kemping. Jest to kategorycznie zabronione. Możesz słuchać muzyki i kulturalnie bawić się w obrębie swojego miejsca postoju - jednak pod warunkiem aby nie przeszkadzać innym.

"Proszę o kulturę, aby każdy czuł się tutaj komfortowo i miło spędził wakacje. To jest miejsce wypoczynku i skierowane do kulturalnych ludzi, którzy szanują to miejsce, pracowników oraz innych gości i cudzą własność. Zależy nam na wspaniałym klimacie tego miejsca. 

Pamiętaj, zachowanie człowieka w miejscach publicznych daje świadectwo o jego kulturze, może mieć również wpływ na bezpieczeństwo wielu osób. Nie jesteś tu "najważniejszy" bo "zapłaciłeś", wszyscy tutaj są równi i każdy wymaga jednakowego szacunku."

Szeryf.

BRAK CISZY NOCNEJ TYLKO wewnątrz baru oraz na plaży przy "Beach barze" podczas jednorazowych wydarzeń organizowanych przez kemping (soboty) - obserwuj aktualizacje wydarzeń na naszym FB

1.    Zachowujemy zasady zdrowego rozsądku, nie przeszkadzamy innym a inni nie będą przeszkadzać nam. Żyjemy we wspólnocie podczas wakacji i zachowujemy zasady kultury oraz dobrego współżycia jako sąsiedzi na kempingu. Obiekt jest monitorowany, więc możesz czuć się bezpiecznie. Osoby przebywające na kempingu wyrażają zgodę na nagrywanie.

2.    W przypadku braku kultury oraz poszanowania (w szczególności używania wulgaryzmów do obsługi czy innych gości) wymeldujemy i wyprosimy cię z kempingu niezwłocznie! W tym przypadku goście zobowiązują się na żądanie obsługi opuścić kemping w trybie natychmiastowym.

  • 2a. W przypadku wymeldowania i wyproszenia Cię z kempingu nie zwracamy kwoty za niewykorzystane dni. Przemyśl to dwa razy, zanim zbyt duża ilość alkoholu oraz wygórowane "ego" odbierze ci rozum. Alkohol jest dla ludzi i należy go spożywać z rozsądkiem. Traktuj innych z należytym szacunkiem.

  • 2b. Obsługa ma prawo odmówić przyjęcia gości, którzy podczas ostatniego pobytu naruszali regulamin, lub w momencie meldunku wykazują agresywne zachowanie.

  • 2c. Obsługa ma obowiązek wezwania Ochrony lub Policji w przypadku gdy goście zachowują się w sposób łamiący regulamin jak i utrudniającym innym spokojny wypoczynek (szczególnie dotyczy ciszy nocnej) lub nie chcą dobrowolnie opuścić kempingu gdy zostaną o to poproszeni.

 

3.    W łazienkach każdy sprząta po sobie pozostawiając miejsce czyste i schludne dla innych korzystających. Uszanuj warunki, jakie Szeryf stworzył dla komfortu wszystkich. Korzystaj z  mopa aby pozostawić łazienki czyste dla kolejnych gości. Nasza ekipa także sprząta regularnie ale miło będzie jak pomyślisz także Ty o innych.

4.    Nie wynosimy nic z recepcji ani baru. Rzeczy które tam się znajdują muszą tam pozostać.

4a. Nie przestawiaj ławek i nie przenoś innych rzeczy kempingu. Te rzeczy stoją w konkretnych miejscach, po to aby każdy mógł z nich korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem.

4b. Pakiet ALLIN PLUS jest przypisany do danej osoby i możne go wykorzystywać tylko konkretna osoba w obrębie baru. Nie wynosimy alkoholu poza bar i nie częstujemy innych. Nie wydajemy także kilku drinków na raz - przecież nie będziesz pić z 3 szklanek.

W przypadku darmowych atrakcji jak np. kajak czy korzystanie z jacuzzi: jeżeli osoba z Twojej rodziny lub znajomy chce skorzystać z tej samej atrakcji razem z Tobą a nie ma pakietu ALLIN plus, musi zapłacić za usługę regularną cenę.

Dlatego sugerujemy wykupywanie pakietów na całą rodzinę.

 

5.    Jeżeli coś nie funkcjonuje poprawnie, widzisz usterkę, zagrożenie, zgłoś niezwłocznie w recepcji. Im  szybciej ją usuniemy tym lepiej dla wszystkich, nawet jeżeli Tobie została klamka w ręku to nikt nie będzie Cię za to obwiniał jeżeli to zgłosisz. Po prostu, współpracujmy!

 

6.    Każdy otrzymuje klucz do domku. Pilnuj go bo, zagubienie kluczyka kosztuje 50 zł.

 

7.    Rowery dla klientów wydaje recepcja. Należy zgłosić chęć wypożyczenia roweru oraz  wpisać się w książkę wynajmu.

 

8.    Dbaj o wynajęty sprzęt. Uszkodzenia sprzętu są cedowane na wynajmującego, jeżeli powstały z Twojej winy lub  zaniedbania.

 

9.    Raz dziennie odbieramy śmieci od Ciebie. Nie musisz nigdzie ich wynosić. Nie wyrzucamy śmieci na trawę. Korzystajmy ze śmietników rozstawionych na kempingu.

10.    Jeżeli masz pełny zbiornik na fekalia, poproś obsługę aby opróżnić pojemnik. Ta usługa jest u nas standardem. Wymyjemy i odniesiemy Ci czystą kasetę, nie musisz się tym martwić.

11.    Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na miejscu postoju  kampera / przyczepy / namiotu itp. Pilnuj swojego miejsca i swojego "majątku".

12.    Możesz skorzystać z leżaków na plaży lub zabrać je nad brzeg jeziora, jednak po zakończonym relaksie odnosimy na miejsce czyli na plażę.

13.    Zabrania się zabierania poduszek z miejsc widokowych i przynoszenie ich do ogniska. Mogą zostać wypalone dziury a wtedy będziesz musiał za nie zapłacić wg pkt 34.1 i dalej.

14.    Korzystanie z jacuzzi należy zarezerwować na konkretną godzinę. Koniecznie przed  skorzystaniem weź ciepły prysznic i umyj się mydłem. Jak się nie umyjesz będziemy musieli wymienić wodę a Tobie będzie głupio jak zostawisz po sobie, na wodzie kożuch z pianą. Koszt wymiany wody to 500 zł.

 

NIE KORZYSTAJ Z JACUZZI JEŻELI STAN WODY BUDZI DLA CIEBIE WĄTPLIWOŚCI. ZGŁOŚ TO NIEZWŁOCZNIE W RECEPCJI.

 

15.    Obsługa zawsze jest do pomocy. Lepiej dwa razy zapytać niż prostować przykre sytuacje. 

 

16.    Opłatę za pobyt, wykupione atrakcje i każdą inną opłatę regulujemy w recepcji z góry.

17.    Pub czynny od 20.00 do 24.00 a Recepcja jest czynna od 8.00 do 20.00 i w tych godzinach możesz się meldować na kempingu. Jeżeli chcesz przyjechać w innych godzinach, ustal to wcześniej z recepcją.

18.     Na obiekcie nie ma oficjalnego kąpieliska ani ratownika ani oficjalnej plaży. Wchodzenie do jeziora na własną odpowiedzialność. Konieczna opieka dorosłych nad dziećmi zbliżającymi się to brzegu jeziora. Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za osoby kąpiące się w jeziorze.

 

19.    Zostawiaj po sobie łazienki oraz kuchnię posprzątaną. Kulturalnych ludzi sprzątanie po sobie nie trudzi.

 

20.     Na polanie znajdują się dołki wykopane przez krety, nornice i inne zwierzątka. Staramy się je zakopywać regularnie ale niestety skubańce potrafią być szybsze niż Szeryf i jego ekipa. Uważaj aby nie skręcić nogi podczas spacerów po naszej polanie. Nie ponosimy odpowiedzialności za  ewentualne kontuzje.

 

21.     Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione bez nadzoru. Ponadto zabrania się pozostawiania dzieci bez nadzoru dorosłych. Ponosisz odpowiedzialność za swoje dzieci i za to co robią na kempingu. Obsługa nie jest od pilnowania Twoich dzieci. 

22.    Osoby towarzyszące, które nie są zameldowane na kempingu a przyjechały do Ciebie w odwiedziny, płacą wg cennika.

23.    Parking na samochody płatny 20 zł jednorazowo gdy postój jest ponad 1h. Możesz być spokojny, jest pod naszym nadzorem ale nie ponosimy odpowiedzialności za samochody.

  • 23.1 Gdy nie uiścisz opłaty za parking i nie włożysz karty parkingowej za szybę samochodu zostanie założona blokada na koło i zostanie zdjęta dopiero po uregulowaniu opłaty karnej w wysokości 200 zł. Blokada jest zakładana na podstawie art 461 kc.

24. Nie wyrzucaj szarej wody na parcelach ani na miejscu do biwakowania. Jest specjalne miejsce do zrzucania szarej wody.

25. Zabrania się wchodzenia na pomosty dzieciom bez nadzoru dorosłych. Brzeg jeziora jest stromy a głębokość sięga 15 metrów na końcu pomostów.

26. Korzystasz z prywatnego jacuzzi przy swoim domku? Stosuj się surowo do pkt. 14

27. Surowo zabrania się wchodzenia na pomosty po zmroku! Bardzo nam miło że lubicie nasze rozświetlone pomosty ale po zmroku korzystanie z nich jest niebezpieczne. Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za utratę życia lub zdrowia w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania uczestników kempingu.

28. Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za działania osób trzecich na kempingu.

 

28a. Każdy z uczestników kempingu odpowiada za swoje czyny indywidualnie. Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za utratę zdrowia czy życia w szczególności przy niewłaściwym użytkowaniu rzeczy udostępnionych na kempingu, w szczególności dotyczy placów zabaw itp. urządzenia. 

28b. Korzystanie przez dzieci z urządzeń udostępnionych na kempingu tylko pod opieką dorosłych. 

 

28c. Należy zgłosić obsłudze każdą sytuację, która może prowadzić do nieszczęśliwego wypadku. Widzisz coś niebezpiecznego? Niezwłocznie zgłoś to w recepcji.

28d. Korzystanie z urządzeń na kempingu jest dozwolone tylko zgodnie z jego przeznaczeniem. Nie uprawia się sportów ekstremalnych na placu zabaw, jacuzzi itp. rzeczach. Korzystaj z tych rzeczy odpowiedzialnie.

29. Prosimy używać ogrzewania gazowego, głównie z powodów bezpieczeństwa. Zabezpieczenia energetyczne nie są przystosowane do ogrzewania elektrycznego oraz innych odbiorników elektrycznych jak kuchenki i podobne o poborze pow 1,5 KW. Korzystaj z kuchenek i systemów ogrzewania gazowego.

30. Wszystkie zwierzęta muszą być pod kontrolą właściciela. Psy koniecznie na smyczy oraz w kagańcach. Sprzątamy po swoich zwierzaczkach.

31. Kemping wciąż się rozwija, dlatego surowo zabrania się wchodzenia do stref zamkniętych, oznaczonych czerwoną taśmą ostrzegawczą, gdzie trwają prace remontowo - budowlane.

32. Cały kemping jest objęty ciszą. Zabrania się hałasowania, używania głośników tak aby przeszkadzały innym.

33. Płatność za wynajem motorówek jest możliwa tylko gotówką.

34. Za wynajem domków pobierana jest kaucja 500 zł. Zwracamy ją gdy domki są czyste i nie zniszczone.

  • 34.1 W przypadku wyrządzenia szkody, zepsucia mienia kempingu, zostaniesz obciążony ceną takiej samej lub innej, nie gorszej rzeczy wg cen z danego dnia w wyszukiwarce google i znalezienia tej rzeczy w sklepie internetowym

  • 34.2 Gdy nie można znaleźć rzeczy do odkupienia w momencie powstania szkody, zostaje pobrana kaucja gwarancyjna w wysokości 2000 zł  (może to być blokada na karcie) i w terminie 14 dni, Kemping (lub klient) wyszuka najtańszą możliwą rzecz (nie gorszej jakości niż zniszczona) zakupi ją, okaże do wglądu rachunek a kemping zwróci różnicę z pobranej kaucji gwarancyjnej  (lub zablokowanych środków na karcie)

  • 34.3 W przypadku gdy klient nie współpracuje w sytuacji próby rozwiązania problemu i zapłaty za zniszczone mienie kemping zastrzega sobie prawo do zatrzymania mienia takiej osoby do czasu rozwiązania i uregulowania uczciwej zapłaty za wyrządzone szkody zgodnie z art. 461 kc.

  • 34.4 Gdy wyrządzona szkoda powoduje niemożliwość dalszego wynajmowania domku, kemping pobiera opłatę wg pkt 34.2 oraz dolicza za każdy dzień niemożliwości wynajmu domku wg cennika.

  • 34.5 W przypadku konieczności naprawienia szkody doliczona będzie opłata z a usługę w wysokości 50 zł / roboczo godzina wg realnego czasu pracy pracownika kempingu lub wg faktury firmy zewnętrznej wykonującej usługę.

35. Dzieci korzystające z placu zabaw powinny być pod dozorem dorosłych. Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne urazy spowodowane niewłaściwym korzystaniem z placu zabaw przez dzieci lub pozostawianiem ich bez opieki czy nadzoru osoby dorosłej.

ZASADY ANULOWANIA REZERWACJI:

Prosimy o przemyślane rezerwacje ze względu na:

1. Zwroty przedpłat depozytu nie są możliwe w przypadku rezygnacji po czasie "Grawantowanego zwrotu". Depozyt w tedy jest bezzwrotny bez wględu na powód odwołania z Państwa strony. Dlaczego? Ponieważ Twoja rezerwacja blokuje możliwość dokonania rezerwacji innym osobom. Liczba miejsc jest ograniczona.

2. W przypadku wcześniejszej rezygnacji (także w trakcie pobytu) bez względu na powód, nie zwracamy kwot za niewykorzystane dni pobytu. Dlaczego? Ponieważ Twoja rezerwacja blokuje możliwość dokonania rezerwacji innym osobom a liczba miejsc jest ograniczona.

KAUCJE I OPŁATY DODATKOWE:

1. Przy meldowaniu się do domków zostaje pobrana kaucja w gotówce / depozyt na karcie w wysokości 500 zł. Kaucja zostaje zwrócona po wymeldowaniu się z domku bez uszkodzeń.

2. Do ceny wynajmu domku może być doliczona opłata za sprzątanie 250 zł jeżeli domek będzie tego wymagał. Nie chcesz tego płacić? Posprzątaj po sobie i poproś o odkurzacz w recepcji. Jeżeli dojdą koszty prania tapicerek nie zwracamy kaucji.

3. W przypadku parkowania pojazdu bez karty parkingowej na terenie Camper Camping (także przed bramą wjazdową) naliczana jest opłata karna 100 zł.

4. REZERWUJĄC DOMEK TYLKO na 1 DOBĘ DOLICZAMY 250 zł za sprzątanie i wymianę pościeli. Przy dłuższym wynajmie nie ma tej opłaty.

JACUZZI PRZY TWOIM DOMKU:

Zabrudzenie wody i konieczność jej wymiany kosztuje 500 zł. Aby tego uniknąć przed każdym skorzystaniem dokładnie się umyj. Jacuzzi to nie wanna do mycia. Woda powinna być klarowna i nie może się pienić. W sytuacji gdy stan wody budzi wątpliwości - nie korzystaj z jacuzzi i niezwłocznie zgłoś to w recepcji.

REGULAMIN
bottom of page