top of page

REGULAMIN KEMPINGU

### OGÓLNE ZASADY KORZYSTANIA Z KEMPINGU

 

#### Prolog

 

Kemping jest skierowany do osób pragnących odpocząć w zaciszu półwyspu przy jeziorze Drawskim. Zakazuje się używania głośników, BOOMBOX, JBL itp. jako podstawy do imprezowania. Nasz kemping to oaza ciszy i relaksu. Jeżeli szukasz miejsca na głośne zabawy z ekipą, to nie jest odpowiednie miejsce dla Ciebie. Każdy z gości kempingu jest zobowiązany do przestrzegania jego regulaminu.

 

Imprezy na całym kempingu są surowo zabronione. Możesz słuchać muzyki i kulturalnie bawić się w obrębie swojego miejsca postoju, pod warunkiem, że nie będziesz przeszkadzał innym.

 

#### Cisza Nocna

 

Cisza nocna obowiązuje od godz. 23:00 do 7:00, z wyjątkiem baru i plaży przy "Beach Barze" podczas jednorazowych wydarzeń organizowanych przez kemping (soboty). Aktualizacje wydarzeń dostępne są na naszym Facebooku.

 

### ZASADY KORZYSTANIA Z KEMPINGU

 

1. **Doba Campingowa:** Doba campingowa trwa od godz. 13:00 do 12:00 dnia następnego (dotyczy miejsc w sektorach oraz parcel).

2. **Zachowanie i Kultura:** Przestrzegaj zasad zdrowego rozsądku i nie przeszkadzaj innym. Kemping jest monitorowany, a przebywanie na nim oznacza zgodę na nagrywanie.

3. **Poszanowanie:** Osoby wykazujące brak kultury, szczególnie używające wulgaryzmów wobec obsługi lub innych gości, będą natychmiast wyproszone z kempingu bez zwrotu kosztów za niewykorzystane dni. Obsługa ma prawo odmówić przyjęcia gości, którzy podczas ostatniego pobytu naruszali regulamin, lub w momencie meldunku wykazują agresywne zachowanie. Obsługa ma obowiązek wezwania ochrony lub policji w przypadku, gdy goście zachowują się w sposób łamiący regulamin lub utrudniają innym spokojny wypoczynek.

4. **Mienie Kempingu:** Nie wynoś niczego z recepcji ani baru. Rzeczy muszą pozostać na swoim miejscu. Nie przestawiaj ławek ani innych rzeczy kempingu.

5. **Pakiet ALLIN PLUS:** Jest przypisany do konkretnej osoby i może być wykorzystywany tylko w obrębie baru przez daną osobę.

6. **Zgłaszanie Usterek:** Wszelkie usterki lub zagrożenia należy natychmiast zgłosić w recepcji.

7. **Klucze:** Każdy otrzymuje klucz do domku. Zagubienie klucza kosztuje 50 zł.

8. **Rowery:** Wypożyczenie rowerów odbywa się przez recepcję i jest rejestrowane w książce wynajmu.

9. **Odpady:** Śmieci są odbierane raz dziennie. Korzystaj z rozstawionych na kempingu śmietników.

10. **Odpowiedzialność za Mienie:** Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na miejscu postoju.

11. **Leżaki:** Leżaki można zabrać nad jezioro, ale należy je zwrócić na miejsce.

12. **Poduszki:** Zabrania się zabierania poduszek z miejsc widokowych do ogniska.

13. **Płatności:** Opłaty za pobyt, wykupione atrakcje i każdą inną opłatę regulujemy w recepcji z góry.

14. **Bezpieczeństwo nad Jeziorem:** Na obiekcie nie ma oficjalnego kąpieliska ani ratownika. Wchodzenie do jeziora odbywa się na własną odpowiedzialność. Konieczna jest opieka dorosłych nad dziećmi zbliżającymi się do brzegu jeziora. Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za osoby kąpiące się w jeziorze.

15. **Uwaga na Polanie:** Na polanie mogą znajdować się dołki wykopane przez zwierzęta. Uważaj, aby nie skręcić nogi. Kemping nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje.

16. **Nadzór nad Dziećmi:** Zabrania się pozostawiania dzieci bez nadzoru dorosłych. Ponosisz odpowiedzialność za swoje dzieci i za to, co robią na kempingu.

17. **Szara Woda:** Nie wyrzucaj szarej wody na parcelach ani na miejscu do biwakowania. Jest specjalne miejsce do jej zrzucania.

18. **Pomosty po Zmroku:** Surowo zabrania się wchodzenia na pomosty po zmroku. Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za utratę życia lub zdrowia w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania.

19. **Użytkowanie Urządzeń:** Camper Camping nie ponosi odpowiedzialności za utratę zdrowia czy życia, szczególnie przy niewłaściwym użytkowaniu udostępnionych urządzeń. Dzieci mogą korzystać z urządzeń tylko pod opieką dorosłych.

20. **Zgłaszanie Zagrożeń:** Należy zgłosić obsłudze każdą sytuację, która może prowadzić do nieszczęśliwego wypadku.

21. **Korzystanie z Urządzeń:** Korzystanie z urządzeń na kempingu jest dozwolone tylko zgodnie z ich przeznaczeniem.

22. **Ogrzewanie:** Prosimy używać ogrzewania gazowego, głównie z powodów bezpieczeństwa. Zabezpieczenia energetyczne nie są przystosowane do ogrzewania elektrycznego oraz innych urządzeń elektrycznych o poborze powyżej 1 kW.

23. **Zwierzęta:** Wszystkie zwierzęta muszą być pod kontrolą właściciela. Opiekunowie zwierząt są zobowiązani posiadać aktualne świadectwo szczepień ochronnych, a w przypadku psów – smycz. Zabrania się wprowadzania zwierząt do sanitariatów, pokoju zabaw dla dzieci oraz świetlicy. Właściciele zwierząt są zobowiązani do sprzątania po swoich zwierzętach.

24. **Strefy Zamknięte:** Surowo zabrania się wchodzenia do stref zamkniętych oznaczonych czerwoną taśmą ostrzegawczą, gdzie trwają prace remontowo-budowlane.

25. **Kaucje:** Za wynajem domków pobierana jest kaucja 500 zł. Jest zwracana, gdy domki są czyste i niezniszczone. W przypadku wyrządzenia szkody, zostaniesz obciążony jej kosztem. Gdy wyrządzona szkoda powoduje niemożliwość dalszego wynajmu domku, pobierana jest opłata według cennika oraz za każdy dzień niemożności wynajmu. W przypadku konieczności naprawienia szkody, doliczona będzie opłata za usługę w wysokości 50 zł za roboczogodzinę.

26. **Segregacja Śmieci:** Na terenie kempingu nie obowiązuje segregacja śmieci. 

27. **Odpowiedzialność Materialna:** Gość kempingu ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia wyposażenia i urządzeń technicznych kempingu powstałe z jego winy oraz winy odwiedzających go osób.

28. **Brama Wjazdowa:** Ze względu na bezpieczeństwo gości przebywających na kempingu, brama wjazdowa jest zamknięta pomiędzy godziną 23:00 a 7:00. W wymienionych godzinach ruch samochodów jest wstrzymany na terenie całego obiektu. Pojazdy, które chcą wjechać na teren po godzinie 23:00, są zobowiązane zaparkować na parkingu przed bramą do czasu jej otwarcia.

29. **Opaski na Ręku:** Wszyscy goście (zameldowani i odwiedzający) mają obowiązek noszenia opasek na ręku. Brak opaski może spowodować odmowę wpuszczenia na teren kempingu przez ochronę.

30. **Korzystanie z Wi-Fi:** Naszym gościom udostępniamy darmowe Wi-Fi w obrębie recepcji i baru.

31. **Wypożyczanie Rowerów:** Wypożyczenie rowerów odbywa się przez recepcję i jest rejestrowane w książce wynajmu.

32. **Udogodnienia:** Kuchnia, jadalnia oraz świetlica jest dostępna dla wszystkich gości od godz. 10:00 do 23:00.

33. **Odwiedzający:** Osoby niezameldowane na kempingu mogą przebywać na jego terenie po uprzednim uzgodnieniu tego faktu w recepcji, maksymalnie do godziny 22:00. W sezonie wysokim pobierana jest opłata od osób odwiedzających w wysokości 30 zł od osoby.

34. **Prędkość na Kempingu:** Osoby poruszające się po terenie kempingu wszelkimi pojazdami są zobowiązane zachować szczególną ostrożność i zredukować prędkość do 10 km/h. Dotyczy to również rowerów i hulajnóg.

35. **Zakazy:**

    - Mycie naczyń i opróżnianie toalet kempingowych w miejscach do tego niewyznaczonych.

    - Kąpanie zwierząt w sanitariatach.

    - Mycie pojazdów oraz przyczep kempingowych na terenie kempingu.

    - Wchodzenie na pomosty po zmroku.

36. **Reklamacje:** Reklamacje związane ze świadczeniem usługi należy składać na adres email info@ekf24.pl, lub telefonicznie: +48 533478811. Reklamacja powinna zawierać dane Klienta (imię, nazwisko, adres, adres email podany przy rezerwacji) oraz opis problemu. Usługodawca rozpatrzy reklamację w terminie do 14 dni roboczych. Odpowiedź zostanie przesłana w takiej samej formie, w jakiej złożona została reklamacja na adres poczty elektronicznej podany przez Klienta w reklamacji lub adres korespondencyjny Klienta.

37. **Ceny:** Zastrzegamy sobie możliwość zmiany cen, w każdym momencie roku ze względu na dynamicznie i nieprzewidywlane zmiany kosztów prowadzenia działalności gospodarczej wywołane sytuacją gospodarczo polityczną kraju. W teaki sytuacji każdy z klientów może odstąpić od umowy i otrzymać zwrot środków.

ZASADY ANULOWANIA REZERWACJI

  1. Zwroty Przedpłat: Zwroty przedpłat depozytu online nie są możliwe. Depozyt jest bezzwrotny niezależnie od powodu odwołania z Państwa strony, ponieważ rezerwacja blokuje możliwość dokonania rezerwacji innym osobom. Liczba miejsc jest ograniczona.

  2. Rezygnacja: W przypadku wcześniejszej rezygnacji, także w trakcie pobytu, nie zwracamy kwot za niewykorzystane dni pobytu, ponieważ rezerwacja blokuje możliwość dokonania rezerwacji innym osobom, a liczba miejsc jest ograniczona.

KAUCJE I OPŁATY DODATKOWE

  1. Kaucja: Przy meldowaniu się do domków pobierana jest kaucja w gotówce w wysokości 500 zł. Kaucja jest zwracana po wymeldowaniu się z domku bez uszkodzeń.

  2. Jednodniowy Wynajem: Rezerwując domek na 1 dobę, doliczamy 250 zł za sprzątanie i wymianę pościeli. Przy dłuższym wynajmie ta opłata nie obowiązuje.

JACUZZI PRZY DOMKU

Zabrudzenie wody w jacuzzi i konieczność jej wymiany kosztuje 500 zł. Aby tego uniknąć, przed każdym skorzystaniem dokładnie się umyj. Jacuzzi to nie wanna do mycia. W sytuacji, gdy stan wody budzi wątpliwości, nie korzystaj z jacuzzi i niezwłocznie zgłoś to w recepcji. Naprawimy to natychmiast.

1. **Bezkosztowe odwołanie rezerwacji:** Jest możliwe do miesiąca przed przyjazdem.

2. **Niepojawienie się gościa:** W przypadku niepojawienia się gościa na zarezerwowane miejsce w trakcie pierwszej doby (do godziny 12:00 dnia kolejnego), rezerwacja zostaje anulowana bez zwrotu zaliczki.

3. **Przyjazd i meldunek:** Przebywający na terenie kempingu zobowiązani są dokonać formalności meldunkowych w recepcji oraz uregulować należność za zadeklarowany czas pobytu w dniu przyjazdu. Dowód wpłaty należy zachować do dnia wyjazdu.

REGULAMIN
bottom of page